KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815065
*
nr 1281 5065
Bror Edvin Persson
(1884-1953), Sverige
Oljemålning, Signerad Gorthe, skånegård. Olja på duk, 60x90 cm
Bror Edvin Persson (Gorthe), svensk bildkonstnär född 1884, död 1953.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2019
kl 19:55:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 16:12:10
1
100 kr
12/10 16:37:32
2
150 kr
13/10 17:34:33
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bror Edvin Persson
Bror Edvin Persson (Gorthe), svensk bildkonstnär född 1884, död 1953.
Läs mer om Bror Edvin Persson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bror edvin persson olja olja på duk oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Bror Edvin Persson
Bror Edvin Persson (Gorthe), svensk bildkonstnär född 1884, död 1953.
Läs mer om Bror Edvin Persson
nr 1281 5065
Bror Edvin Persson
(1884-1953), Sverige
Oljemålning, Signerad Gorthe, skånegård. Olja på duk, 60x90 cm
Bror Edvin Persson (Gorthe), svensk bildkonstnär född 1884, död 1953.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/10 16:12:10 | 1 | 100 kr |
| 12/10 16:37:32 | 2 | 150 kr |
| 13/10 17:34:33 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bror Edvin Persson
Bror Edvin Persson (Gorthe), svensk bildkonstnär född 1884, död 1953.Läs mer om Bror Edvin Persson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bror edvin persson olja olja på duk oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



