KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815065

nr 1281 5065

Bror Edvin Persson

(1884-1953), Sverige

Oljemålning, Signerad Gorthe, skånegård. Olja på duk, 60x90 cm

Bror Edvin Persson (Gorthe), svensk bildkonstnär född 1884, död 1953.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 14 oktober 2019
kl 19:55:12

Bror Edvin Persson

Läs mer om Bror Edvin Persson